Mostostal Pomorze

Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

mostostal-pomorze2
Odtwórz wideo

Mostostal Pomorze SA

Mostostal Pomorze SA to uznany i dynamicznie rozwijający się producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz aluminiowych na rynek zagraniczny i krajowy.

Spółka realizuje wysoko zaawansowane i specjalistyczne projekty głównie dla branży offshore, w tym przemysłu wydobywczego nafty i gazu, platform wiertniczych, instalacji podwodnych oraz morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto firma wykonuje konstrukcje i instalacje dla przemysłu petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego, infrastrukturalnego czy stoczniowego.

Doświadczenie i jakość

Nowoczesny park maszynowy, ale przede wszystkim zdobyte przez lata doświadczenie oraz zdolności produkcyjne i moce przerobowe przedsiębiorstwa dają możliwość wykonania wielkogabarytowych zamówień od podstaw, ale także przeprowadzenia modernizacji powierzonego projektu.

Mostostal Pomorze SA współpracuje z wiodącymi światowymi markami, co pozwoliło spółce wypracować szerokie doświadczenie w branży.

Zarząd firmy

Arkadiusz Aszyk
Prezes Zarządu

Związany od lat z przemysłem, wieloletni menedżer branży stoczniowej. Ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, jest doktorem nauk ekonomicznych. W latach 1997 – 2006 pracował w Stoczni Gdynia pełniąc funkcję m.in.: doradcy zarządu, dyrektora biura zarządu oraz członka zarządu.

W 2005 roku był doradcą Sekretarza Generalnego CESA (aktualnie Sea Europe) z siedzibą w Brukseli. Wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim (2002-2004) i w Sopockiej Szkole Wyższej (2003-2009). W latach 2008 – 2012 był Członkiem Zarządu w Stoczni Gdańsk. Przez pięć lat pracował dla grupy Remontowa Holding, najpierw na stanowisku członka zarządu w spółce Remontowa Shipbuilding, a następnie w latach 2014 -2017 jako Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu spółki matki – Remontowa Holding. Objął funkcję Prezesa Zarządu w Mostostal Pomorze SA w 2018 roku.

Ewa Iwaniuk-Niecikowska
Członek Zarządu

Od początków kariery zawodowej związana z firmami z branży finansowej i przemysłowej. Ukończyła z wyróżnieniem Politechnikę Gdańską w zakresie Ekonomii i Finansów, a także Akademię Morską w Gdyni. Doświadczenie w obszarze finansów zdobywała w bankowości, gdzie stawiała swoje pierwsze zawodowe kroki, a następnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Gdyni. W latach 2005 – 2009 pracowała w Dziale Audytu w firmie REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci, przeprowadzając pod okiem biegłego rewidenta badania sprawozdań finansowych spółek, także spółek giełdowych, a od 2009 roku dodatkowo kierowała działem audytu.

W 2009 roku zdobyła Certyfikat Księgowy do prowadzenia ksiąg rachunkowych, a dwa lata później (2011) uzyskała uprawnienia Biegłego Rewidenta. W Mostostal Pomorze pracuje od 2009 roku, początkowo na stanowisku Głównego Księgowego, a od 2012 roku pełni także funkcję Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu.

Historia

Spółka Mostostal Pomorze rozpoczęła działalność 1 stycznia 1999 r. jako samodzielny podmiot gospodarczy, wyodrębniony ze struktur organizacyjnych Mostostal Gdańsk S.A., pod nazwą MG Pomorze SA. Od początku działalności wykonywała specjalistyczne i wielkogabarytowe zamówienia głównie dla przemysłu petrochemicznego w kraju, a także dla kontrahentów norweskich.

W 2003 roku firma MG Pomorze SA przejęła znaczną część załogi oraz hale produkcyjne i kontynuowała realizację kontraktów typu offshore.

1999-2003

2005-2015

W 2005 roku kapitał Spółki trafił w ręce prywatnych inwestorów, a firma zmieniła nazwę na Mostostal Pomorze SA. Od 2 stycznia 2008 r. spółka weszła w skład grupy kapitałowej POLAQUA, a od stycznia 2015 roku POLAQUA Sp. z o.o. stała się właścicielem 100 proc akcji firmy.

Warto dodać, że już w 2014 roku 100 proc. produkcji Mostostal Pomorze stanowiły konstrukcje typu offshore. Z jednej strony spółka kontynuuje współpracę z firmami, z którymi związana była od początku funkcjonowania, jednocześnie zwiększając zaangażowanie na szeroko pojętym rynku offshore, a także podejmując się realizacji maszyn wymagających specjalistycznej obróbki mechanicznej, mostów oraz konstrukcji dźwigów RTG przeznaczonych do przemieszczania kontenerów, we wszelkiego rodzaju bazach kontenerowych.

W ostatnich latach Mostostal Pomorze SA stała się w Polsce liderem wśród producentów wielkogabarytowych konstrukcji na rynek offshore, realizując z powodzeniem projekty dla przemysłu energetyki wiatrowej, branży podwodnej oraz sektora nafty i gazu.  

2020

Grupa kapitałowa

Mostostal Pomorze SA od 2008 roku należy do grupy kapitałowej PolAqua, która od 2 stycznia 2015 roku posiada 100 proc. akcji Mostostal Pomorze. POLAQUA należy do spółki prawa hiszpańskiego DRAGADOS SA z siedzibą w Madrycie, która wchodzi w skład grupy ACS Actividades de Construcción y Servicios Sociedad Anónima (ACS S.A.).

Zaufali nam

Wybrane nagrody

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2019 przez Bisnode Polska

II miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Certyfikat Złoty Płatnik 2017

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2016 przez Bisnode Polska

I nagroda w kat. Budownictwo Przemysłowe i Specjalistyczne. Patronat Min. Infrastruktury i Budownictwa

LIDER BEZPIECZNEJ PRACY
Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy

Laureat konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2013 i 2014

Gazele Biznesu 2014
Nagroda przyznawana cyklicznie przez dziennik „Puls Biznesu”

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2014 przez Bisnode Polska

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy

LIDER BEZPIECZNEJ PRACY
Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy

Laureat konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2013 i 2014

Gazele Biznesu 2014
Nagroda przyznawana cyklicznie przez dziennik „Puls Biznesu”

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2014 przez Bisnode Polska

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy